Zmatek v hlavě po kontaktu s určitými lidmi

 Videolekce 1.8 zaznamenává napjatý telefonní hovor mezi sourozenci Alešem a Simonou, po němž se Simona cítí nanic
(Škola umění kontramanipulace) 

Možná to znáte. Po určitých rozhovorech - s kolegy, s příbuznými, s přáteli - ve vás zůstává směs nejrůznějších emocí. Pocit, že něco děláte špatně nebo že nejste dost zodpovědní, se mísí s averzí či dokonce zlobou vůči tomu, kdo s vámi právě mluvil. K tomu se přidává nejistota, jestli dotyčný nemá v něčem pravdu. A pak ještě zmatek z nečekané pochvaly, která na závěr rozhovoru taky přišla a o níž nevíte, co si máte myslet. Čas ten kotlík emocí obvykle zamíchá a zanechá nakonec jen jeden pocit - "nepříjemno".

Videolekce 1.8 Školy umění kontramanipulace je o tom, že psychičtí manipulátoři jsou mistři ve střídání masek. Často i jen v průběhu jednoho rozhovoru jich jsou schopni vyměnit hned několik. Co je cílem? Vytvořit zmatek v naší hlavě a krást nám nemalou část naší energie. Poslechněte si v 8. lekci komunikaci mezi sourozenci Alešem a Simonou a poznejte dalších 7 typických znaků psychických manipulátorů.


Uvnitř LITE verze Školy umění kontramanipulace najdete Základní kurz sebeobrany proti vztahové manipulaci a ukázky z vybraných lekcí Školy. Tato lekce je tam nezkrácená. 


Chcete se nás ohledně vztahové manipulace na něco zeptat? Napište nám. Odpovíme do 24 hodin.