S manipulátorem se nediskutuje, leda ...

 videolekce 1.10 přináší další otrávenou komunikaci mezi manžely. Marek zve Jiřinu do divadla a dává jí "na vybranou"
(Škola umění kontramanipulace) 


Ne vždy se manipulátor svého partnera - empatika snaží izolovat od zbytku světa. Často se spokojí s tím, že si jeho prostřednictvím hýčká své pošramocené ego. Používá k tomu různé metody. Jednou z oblíběných je ta, při níž v "odborné diskuzi" dává svému protějšku najevo, jaký je hlupák, ignorant či neschopný budižkničemu.

V lekce 1.10 Školy umění kontramanipulace si pokládáme otázku, zda se držet toho, co radí odborníci, tedy: Abychom se s manipulátory do diskuze nepouštěli. V zásadě je to pravda, pokud jste na začátku. Ale v určité fázi svého kontramanipulativního vzdělávání, můžete diskuzi s psychickým upírem využít ke svému tréninku. Budete totiž schopni jeho fauly rychle odhalit a správně na ně reagovat.

Jedním z takových faulů je schopnost manipulátora ohýbat slova a myšlenky partnera v komunikaci do absurdních logických konstrukcí. Příklad najdete v 10. lekci, v komunikaci ze života Marka a Jiřiny.

Zveme vás do plné verze naší Školy. Pomáhá už desítkám lidí - empatiků, kteří její pomocí zvládají ataky manipulativních lidí v práci i soukromí. Napsala nám např paní Zuzana- Děkujeme. Paní Zuzana využila možnost zápisu na splátky, což je jedna ze dvou možností zvýhodněného zápisu pro ty, kdo jsou zapsáni do LITE verze naší online akademie.

(Uvnitř LITE verze Školy umění kontramanipulace najdete Základní kurz sebeobrany proti vztahové manipulaci a ukázky z vybraných lekcí Školy. )

videolekce - viz odkaz nahoře
videolekce - viz odkaz nahoře

Chcete se nás ohledně vztahové manipulace na něco zeptat?
Napište nám. Odpovídáme obvykle do 24 hodin.