Manipulace v partnerském vztahu

Ve videolekci 1.9 se podíváte na toxickou komunikaci mezi Patrikem a jeho ženou. Co může způsobit poslání jedné nevinné e-pohlednice
(Škola umění kontramanipulace)

Není překvapením, že psychická manipulace se nejvíce uplatňuje v partnerském vztahu. Jako taková je totiž založena na sběru informací a možnostech interakce. Obojí je nejintenzivnější, právě když spolu dva lidé sdílejí partnerský život. A pak je tu ještě jeden, rozhodující faktor - láska. Láska a její zdařilé napodobeniny.

Videolekce 1.9 Školy umění kontramanipulace je o tom, že uplatňování moci nad partnerem se překvapivě může podobat projevům skutečné lásky. Zvlášť když manipulátor jedná jako udatný ochránce zájmů své/ho partnerky/ra, případně celé rodiny. Může to být tak přesvědčivé, že si toho oběť třeba i roky nevšimne a dostává se díky tomu postupně do izolace.

Uvnitř LITE verze Školy umění kontramanipulace najdete Základní kurz sebeobrany proti vztahové manipulaci a ukázky z vybraných lekcí Školy. Tato lekce je tam uvedena celá. 

(Partnerské vztahy jsou psychickou manipulací dotčeny zdaleka nejvíce. Lekcej o tom, jak Patrik jedná se svou ženou Zuzanou kvůli jedné elektronické pohlednici. Zde máte z ní ukázku.)


Chcete se nás ohledně vztahové manipulace na něco zeptat?
Napište nám. Odpovídáme obvykle do 24 hodin.