Psychická manipulace jako virová nákaza

ukázka videolekce 1.14 ... Lenka a její sestra Romana. Dva nové znaky a příklad, kam až manipulace může zajít
(Škola umění kontramanipulace) 


To, že se psychická manipulace přenáší podobně jako virová nákaza, je smutná skutečnost. Z vlastní zkušenosti ji odvodit každý, kdo se se systematickou manipulací setkal ve své rodině.

Podobně jako skutečný virus, může mít "virus" manipulace různou virulenci neboli stupeň patogenity (závažnosti). "Napadaný" může být jenom přenašečem bez zjevných příznaků anebo může "nákaza" ovládnout celého člověka.

Videolekce 1.14 Lenka a její sestra Romana. Příklad, kam až manipulace může zajít, je o té nejhorší nákaze virem manipulace, jakou si lze představit. 

Je o toxickém vztahu mezi dvěma sestrami. Romana pro Lenku vše dělá z lásky tak, že není schopna ve svém jednání zahlédnout cokoli sobeckého nebo zákeřného. Je odborníkem na sebeklam a na hru se slovy. Ve chvíli, kdy její jednání proti zájmům Lenky projde mechanismem autocenzury, stává se ryze racionálním a snadno obhajitelným. Altruistickým a zcela nesobeckým počínáním.

Zveme vás do plné verze naší Školy. Pomáhá už desítkám empatiků, kteří její pomocí zvládají ataky manipulativních lidí v práci i v soukromí. Napsala nám  např. paní Zuzana.  Děkujeme. 

(Uvnitř LITE verze Školy umění kontramanipulace najdete Základní kurz sebeobrany proti vztahové manipulaci a ukázky z vybraných lekcí Školy. )


Chcete se nás ohledně vztahové manipulace na něco zeptat? Napište nám. Odpovídáme obvykle do 24 hodin.