Jednání "podpás" v práci

 ukázka videolekce 1.12 ... Kamila a Honza ... drsná manipulace v pracovním prostředí. 8 dalších znaků manipulativního jednání
(Škola umění kontramanipulace) 


Setkali jste se už s manipulací v pracovním prostředí? Je to po  rodinném prostředí druhé nejčastější semeniště méně či více toxických vztahů. Jde tam "o hodně" a lidé si tam také hodně vidí do talíře.

Má to mnoho způsobů a variací, od těch nejjemnějších, skoro nevinných, až po ty drsné. O jednom takovém nefér útoku je i mikropříběh Kamily a Honzy. A také o  12 znacích manipulace, které se objevily v jedné jediné komunikaci. 

Ve videolekci 1.12 Školy umění kontramanipulace také ukazujeme, že k tomu sice nedochází často, ale že dominantní (maskulinní) manipulátor může nosit i sukni a že vůči jeho útokům není zcela imunní ani sebevědomý a jinak ostřílený muž.

Proč tomu tak je? Protože psychickou manipulaci ve vztazích nejde "srovnat" do jedné úhledné krabičky. Jak už víte, vyskytuje v nespočitatelných variantách a v různých škálách "barev a tónů". Některé znaky jsou však naštěstí společné a o nich je druhý z modulů 1. části naší online akademie.

(Uvnitř LITE verze Školy umění kontramanipulace najdete Základní kurz sebeobrany proti vztahové manipulaci a ukázky z vybraných lekcí Školy. )

ukázka videolekce - viz odkaz nahoře
ukázka videolekce - viz odkaz nahoře

Chcete se nás ohledně vztahové manipulace na něco zeptat?
Napište nám. Odpovíme do 24 hodin.