Kdo jsme a proč děláme Ne manipulaci? Únik z labyrintu vztahové manipulace nás postupně inspiruje k vytváření  nového obsahu. Přejeme si, aby pomáhal oběma stranám.

27.01.2020
Považujeme se spíš za "pošťáky", kteří přinášejí něco užitečného, možná něco, co může někomu změnit život k lepšímu. 


Milí fanoušci stránky Ne vztahové manipulaci,

Jsme manželé, kteří si v uplynulých letech prošli dlouhým obdobím krize důvěry. Nikoli mezi námi dvěma. Důvěry vůči několika lidem vně naší rodiny, jež jsme přirozeně pokládali za někoho, s kým máme normální, rovnoprávné vztahy.

Než se ukázalo, že to tak není, dovedla tato situace mou ženu do krajního stavu, o kterém vypráví ve svém příběhu na tomto blogu. Jsme velmi vděčni za příležitost, kterou jsme asi před 5 lety dostali, a která nám pomohla najít cestu ven z tohoto labyrintu. Museli jsme udělat mnoho změn, museli jsme také protříbit náš vztah, protože i ten byl manipulací zvnějšku zasažen. 

Ale stálo to za to. Již asi dva roky zejména moje žena pomáhá několika svým kamarádkám, které se ne vlastní vinou ocitli v podobném vztahovém bludišti. 

Na začátku roku 2019 přišel přirozenou cestou nápad sdílet naše zkušeností se vztahovou manipulací formou tohoto blogu. Pozitivní ohlas na obsah našich článků nás ujistil o tom, že je ve společnosti mnoho lidí, kteří řeší podobný problém. Proto jsme se rozhodli rozšířit blog o další již více vzdělávací materiály. 

Výsledkem je zejména e-Book 3 mocné zbraně vztahových manipulátorů  - Jak se proti nim bránit? a na něj navazující online 12dílný Základní kurz sebeobrany proti vztahové manipulaci.

Závěrem bychom ještě rádi zmínili, proč naše videa nenatáčíme tak, abychom na nich byli vidět, ale mnohem pracněji kombinujeme hlas s grafikou. Není to proto, že se chceme skrývat. Ty důvody jsou v zásadě dva a vlastně možná jen jeden. Internet je plný videí různé úrovně, v nichž někdo prezentuje osobně svoje myšlenky. Shodli jsme se se ženou, že toto nebude naše cesta, jednak proto, že to před kamerou moc neumíme (zkoušeli jsme to::-) a potom především proto, že nám nejde o to prezentovat sebe. Považujeme se spíš za "pošťáky", kteří přinášejí něco užitečného, možná něco, co může někomu změnit život k lepšímu. A toto "něco" chceme v našem obsahu zviditelňovat víc než sebe.

Přejeme si, aby naše poznatky a zkušenosti pomohli, co nejvíce lidem, proto budeme i vám vděčni za sdílení našeho webu, zvláště těm, o nichž si myslíte, že by ho mohli ocenit.  


Další obsah zdarma: