Jste ve formě, ale ne v té vaší ... Rozporuplné pocity při setkání s psychickým manipulátorem. Proč v jeho v přítomnosti přestává být jeho oběť sama sebou? Odsávání energie. 

10.02.2019

+ audio ...
Motto:  Nevíte proč, nevíte jak, ale v přítomnosti toho člověka se stáváte golemem vykonávajícím jeho vůli... Ve vaší hlavě se cosi přepne. Cvak. 


Každé setkání s tím člověkem je něčím ozvláštněno. Obvykle je na první pohled vše v pořádku. Nic nenasvědčuje tomu, že by se dělo něco mimořádného. Ale ono se děje. Cítíte to, jen podstata této skutečnosti vám uniká.

\

Připadá vám přirozené a správné, že chcete s tím člověkem dobře vycházet. Je to přece někdo, na kom vám záleží. Nebo na kom by vám mělo záležet. A je notabene v pořádku, když jsme přizpůsobiví. Když se dokážeme naladit na stejnou vlnu s člověkem, s nímž sdílíme společný prostor. Jenže zároveň někde uvnitř víte, že tohle není ten případ.

Jamka pro šém

Pokud nesdílíte s tím člověkem společný prostor většinu svého života a pokud se mu ani nepodařilo uvěznit vás v informačním poli*, které vás izoluje od normálních vztahů, máte větší šanci si to uvědomit. 

Je to jako byste uprostřed svého čela měli jamku, do které ten člověk vkládá svůj šém. Nevíte proč, nevíte jak, ale v přítomnosti toho člověka se stáváte golemem vykonávajícím jeho vůli. Pokaždé vklouzáváte do té podivné formy. Ve vaší hlavě se cosi přepne. Cvak. Vaše přirozené reakce jsou pryč. Na všechno, co ten člověk dělá nebo říká reagujete podle šablony. Jeho šablony.

Drátěná přilba

Po každém setkání s takovým člověkem, kdy máte to štěstí, a můžete být ještě sami sebou, zůstává ve vaší hlavě podivná pachuť. Je to, jako by vám někdo nasadil drátěnou přilbu na hlavu a jejím prostřednictvím z vás až nadoraz vysával energii.

Říkáte si, že příště už ne. A ono je to příště jako přes kopírák. Zase je na první pohled vše v pořádku. Nic nenasvědčuje tomu, že by se dělo něco mimořádného. 

Ale ono se děje.*

Jste opět ve formě, ale ne v té vaší. Jste obětí svého drákuly. Zatím jen dočasnou. A máte velkou šanci s tím něco udělat. Udělejte to brzy.

_____________
* Jev popsaný v tomto článku je jedním z mírnějších důsledků třetí a nejnebezpečnější zbraně vztahových předátorů, tzv. hyperprojekce,