Váš falešný profil na sociální síti ... Jak dokáže manipulátor metodou vaření žáby zničit něčí pověst

05.07.2019

"Má to jednu malou vadu. Každým zveřejněným postem o vás odhaluje jednu menší či větší lež. Vkládá vám do "úst" myšlenky, které nejsou vaše. Dezinterpretuje vaše skutečné aktivity či zážitky tak, že ..."


Představte si to. Najednou dostanete upozornění, že na sociální síti, kterou už léta používáte, se pravděpodobně objevil váš falešný profil. Zakroutíte nevěřícně hlavou, ale přesto na odkaz kliknete. A nemůžete uvěřit svým vlastním očím.

Je tam skutečně vaše jméno, Jsou tam vaše fotografie. Jsou na vás napojeni všichni ti, s kým jste ve spojení na svém reálném profilu. Vše vypadá zcela autenticky, jen víte, že tento profil jste vy nevytvořili. 

Někdo si dává tu práci za vás. Umísťuje na "vaši" zeď pravidelně příspěvky, které se vás skutečně týkají. Má to jen jednu malou vadu. Každým zveřejněným postem o vás odhaluje jednu menší či větší lež. Vkládá vám do "úst" myšlenky, které nejsou vaše. Dezinterpretuje vaše skutečné aktivity či zážitky tak, že vás to staví do nepříjemného nebo dokonce negativního světla. 

Nejdřív se tomu v duchu zasmějete. Ale po nějakém čase vás smích přejde. Jednoho dne totiž zjistíte, že sociální síť váš skutečný profil zrušila jako falešný a ten falešný ponechala jako skutečný, Bílá je černá a černá je bílá.

Bráníte se proti tomu, jak jen to jde, ale zdá se, že nic nepomáhá. Vaši přátelé s vámi sice na síti zůstávají v "přátelství", ale v reálném světě se vám začínají vyhýbat. Mluvíte s nimi, vysvětlujete, zlobíte se, ale všechno marno. Už to nejste vy, s kým mluví a jednají. Už je to ten vymyšlený dvojník z vašeho fakového profilu. A s ním nechtějí mít nic společného. 

Příběh přitažený za vlasy? Ne tak docela. Je to jen podobenství, ale v reálném světě k něčemu podobnému skutečně dojít může a také dochází. Jak je to možné?

Je to možné díky negativnímu informačnímu poli, které kolem své oběti kousek po kousku vytváří vztahový predátor. Více o něm se dozvíte v rámci bezplatné části  Školy umění kontramanipulace, jejíž součástí je i e-Book "Informační pole - víc než narušená pověst".  V rámci tohoto programu získáte víc, než  odpovědi na nejdůležitější otázky ohledně tohoto nástroje, jehož smyslem je změnit identitu oběti vztahového predátora. 


Ze všech poškození způsobených vztahovými manipulátory je možné se vlastní silou dostat. S jednou výjimkou. Tou je uvěznění v negativním informačním poli. O jaký typ vězení se jedná? A proč má tak zničující vliv? 

E-book Negativní informační pole - víc než narušená pověst je součástí první úrovně Školy umění kontramanipulace.