Dravci kolem nás ... a v nás. Jedna schopnost, v níž vynikají. Třešnička na jejich nechutném dortu. 

21.03.2023
Také jako audio.

Jak se "množí" psychičtí manipulátoři? Náš psycho-imunitní systém.
Jednoduše je nepoznáte. Ochotný pomocník. Tichá voda. Nebo sympaťák na první pohled. Nebo politováníhodný smolař. Nebo taková hodná paní. Nebo ... Dokonale se maskují.


Jednoduše je nepoznáte. Ochotný pomocník. Tichá voda. Nebo sympaťák na první pohled. Nebo politováníhodný smolař. Nebo taková hodná paní. Nebo ... Dokonale se maskují.

Uvnitř jsou to zmodernizované archetypy drákulů a hadů z Edenu. V jejich nevědomí pracují vzorce, z jejichž odhalení by se jim samotným udělalo zle. Jakoby to věděli, pečlivě všechny své záležitosti a vztahy aranžují tak, aby se navenek vše jevilo dokonale. Znají nás jako své boty. Jsme jimi prokouknutí skrz na skrz. 

Nedostižní skeneři  

Pro toto skenování lidí ve svém okolí jsou vybaveni nadlidským nadáním. O většinu z nás se ale příliš nezajímají. Vědí, že by z nás nic neměli. Ale pak jsou mezi námi tací, kteří za pozornost stojí. Jejich pozornost.

Díky takovým z nás žijí. Bez takových z nás by jejich existence neměla smysl. S takovými z nás si dokážou hrát jako kočka s myší. Užívají si moci, které nestojí v cestě ani čas ani vzdálenost.

Nejen, že své kořisti dokáží udělat ze života peklo. Mají pro ni připravenu ještě třešničku na jejich nechutně vyzdobený dort. Virus, který po drakulovském způsobu nasazují do hlav svých obětí. Bez skrupulí se z nich snaží dělat své učedníky a následovníky. 

Psychoimunitní systém
Všichni jsme naštěstí obdařeni pomyslným psycho-imunitním systémem, který pro boj s tímto virem vyvíjí účinné protilátky. Ale ne vždy je tento imunitní systém dost silný. A tak stále přežívají a jejich četnost neklesá. Udržuje se poměrně na konstantní úrovni. 

Procento v celkové populaci není nijak závratně vysoké, ale není ani zanedbatelné. Rozhodně není zanedbatelné do té míry, že by tito lidé nestáli za řeč. Stojí. Už jen pro to, že se občas stane malý zázrak. Některé z těchto predátorů je možné ještě zachránit pro normální život bez zubů a drápů. 

Pokud jste obětí vztahové manipulace, co můžete jako první krok udělat pro to, abyste se osvobodili?


Mnoho projektů osobního rozvoje je postaveno na myšlence, že ať se člověk nachází v jakkoli složité osobní situaci, pomoci mu může jen to, když změní své myšlení. V zásadě to pravda je, ale v případě obětí systematické vztahové manipulace je tato změna velmi obtížná. Následky, které soužití s manipulátorem zanechává na osobnosti takového člověka, jsou tak velké, že potřebuje po různě dlouhou dobu podporu zvenčí.

Začnete hledat východisko postupně. 


Jak se můžete naučit účinně bránit proti manipulaci ve vztazích? 

Začněte s postupnými kroky: Získejte Základní kurz sebeobrany proti vztahové manipulaci + vybrané lekce Školy umění kontramanipulace = dohromady LITE verze Školy umění kontramanipulace a s ní potřebné vybavení na začátek cesty. 

Chcete se nás ohledně vztahové manipulace na něco zeptat?
Napište nám. Odpovídáme zpravidla do 48 hodin.

anebo