Co ty šelmy prozrazuje? ... Příklad masek, za něž se skrývají. Obrazné nebo doslovné vězení? Jak rozpoznat přítomnost psychického manipulátora?

24.03.2023
také jako audio ... 
Motto: Obdivujeme jejich nezištný altruismus... Nemáme vysunuté anténky, které by dokázaly zachytit a změřit hustotu atmosféry, kterou kolem sebe šíří. 

Co ty šelmy prozrazuje:? Téměř nic, alespoň ne na vědomé úrovni. Je skoro nemožné odhalit jejich identitu. Pro identifikaci těchto upírů s obyčejnými zuby nemáme vypěstovaný smysl. Jsou v našem okolí roztroušeni spíše sporadicky a působí na nás obvykle jako všichni ostatní lidé.

Jsou nám buď sympatičtí, nebo je trochu litujeme, nebo skrytě či otevřeně obdivujeme jejich nezištný altruismus, nebo jsou prostě nenápadní. Nemáme vysunuté anténky, které by dokázaly zachytit a změřit šílenou hustotu atmosféry, kterou kolem sebe šíří.

Lahodný nektar utrpení

Sami mezi sebou se pravděpodobně poznávají zcela bez pochybnosti. Nedozvíme se to s jistotou, protože o tom nemluví. Proč taky. Občas jen účelově a beze slov spojí své síly, aby ze své společné oběti vysáli ještě lahodnější nektar jejího utrpení, ale pak si jdou zase každý svou vlastní cestou. Nepotřebují se.

Sladké nevědomí oběti

Jediný, kdo nezpochybnitelné vnímá jejich přítomnost, přesněji řečeno působení jejich moci, jsou jejich oběti. Predátorům v rouše beránčím to nevadí. Vědí, že často se tak u jejich kořisti děje jen na nevědomé úrovni. Ta se pak marně vyhýbá kontaktu se svým drákulou. Nejčastěji jednoduše proto, že se mu vyhnout nedá.

Ale i kdyby, šelma ovládá metody, kterými i bez přímého kontaktu se svou obětí dokáže natáhnout své nitky a vykonávat svou vůli. Vězeň je ve svém vězení. Neví ani jak se tam dostal, ani proč tam je a netuší pochopitelně, jak z něj ven.

Zbořená zeď izolace

Může vůbec někdo odhalit skutečnou identitu těchto novodobých frankensteinů? Mohou být v klidu. Ta šance je zanedbatelná. Jedinými skutečně nebezpečnými lidmi pro ty, kdo s gustem parazitují na svých slabších bližních, jsou bývalí vězni. Ti, kdo se dokázali postavit tomuto odvěkému zlu a s vypětím všech psychických sil zbořit tu monstrózní zeď, kterou kolem nich cihlu po cihle vystavěli jejich predátoři. Tito lidé dokáží vědomě vnímat a odhalit temnou sílu vyzařující z těchto krutých produktů lidské malosti.

Smutné je, že takových statečných lidí je jako šafránu.


Jak se můžete naučit účinně bránit proti manipulaci ve vztazích?

Začněte s postupnými kroky: Získejte Základní kurz sebeobrany proti vztahové manipulaci + vybrané lekce Školy umění kontramanipulace = dohromady LITE verze Školy umění kontramanipulace a s ní potřebné vybavení na začátek cesty. 


Chcete se nás ohledně vztahové manipulace na něco zeptat?
Napište nám. Odpovídáme zpravidla do 48 hodin.

nebo