Co jsou to falešná manželství? Příběh Táni, Honzy a jeho maminky. Snacha jako mikroskopický preparát. “Nevidomý” manžel a syn v jedné osobě. Přijde někdy k rozumu?

26.02.2020

Motto: "Co se nám Radeček narodil, tchýně, u které bydlíme nahoře v patře, mě nenechá na pokoji. Jsem jak nějaký brouk pod mikroskopem.  Podceňuje moje schopnosti postarat se o Radečka, kritizuje jak ho oblékám, chodí k nám nahoru, ..."

Potkaly jsme se v porodnici. Jmenovala se Táňa. Já porodila třetí dítě, holčičku, ona chlapečka, první dítě. Rychle jsme se spřátelily, vzájemně si pomáhaly... Táňa nijak neskrývala velkou radost ze svého prvorozeného a těšila se domů k manželovi a tatínkovi jejich Radečka.

Po návratu z porodnice jsme si občas zavolaly a vyměnily fota svých drobečků. Když bylo našim dětem několik měsíců, potkaly jsme se na ulici. Kde ale byla ta veselá a upovídaná Táňa? Co se stalo? Nechtělo se mi věřit tomu, co mi vyprávěla.

"Budeme se s Honzou rozvádět. "

Hlavou mi proběhlo všechno, co jsem o jejich vztahu věděla. Veselá přátelská dvojice, společně sportovali, měli se rádi, těšili se na první miminko. A to celých 11 let než se Radeček narodil.

"Tomu nevěřím." překvapeně jsem ze sebe vyhrkla.

"Co se nám Radeček narodil, tchýně, u které bydlíme nahoře v patře, mě nenechá na pokoji. Jsem jak nějaký brouk pod mikroskopem. Podceňuje moje schopnosti postarat se o Radečka, kritizuje jak ho oblékám, chodí k nám nahoru, leze mi do skříní a hodnotí, jak mám nebo nemám oblečení v řádku. Chce Radečka pro sebe. Ze mě dělá neschopnou matku, ponižuje mě a uráží."

"To je strašné" říkám si. Ale něco tady nehraje. Toto je sice extrém, ale je přece spoustu matek, které se snaží ukázat, že jsou lepší a šikovnější a chytřejší než jejich nezkušené a neschopné snachy. Normální chlap se ale své ženy zastane, ne?

"A co na to Honza?"

"No právě... My se máme strašně rádi, on ale nechápe, jak mi jeho mamka ubližuje. Říká, že to se mnou myslí dobře ... A já to už nedávám. Jsem z toho úplně na nervy. Řekla jsem mu, že se odstěhujeme, aby na nás neměla vliv. Nechtěl o tom ani slyšet. Tak jsem mu dala nějaký čas. Nepomohlo to, nedokáže své mámě říct, že to, co dělá, je špatně a už vůbec ne, že se chceme odstěhovat."

Nechápala jsem. Ten chlap si mezi manželkou a matkou vybírá matku? A svou ženu i s dítětem nechá odejít?

Táňa se skutečně odstěhovala ke svým rodičům. Honza dál bydlel s těmi svými, resp. hlavně se svou maminkou. A za pár měsíců bylo manželství Táni a Honzy opravdu rozvedeno.

Od rozvodu uplynul další rok a nakonec jsem se dozvěděla, že ten příběh má přece jenom šťastnější konec. Opět jsem Táňu potkala a dozvěděla se, že už zase bydlí společně, odstěhovaní. Ve svém bytě. Honza si nakonec uvědomil, o co přišel, a dostal rozum.

Matky manipulátorky nechápou, že jejich syn není jejich manžel. Přivlastňují si ho do té míry, že se neštítí rozvrátit mu manželství. Hlavně, že jejich miláček zůstane doma, kde je mu nejlíp. Odborníci takovému vztahu říkají falešné manželství.

Další obsah:


Chcete se nás ohledně vztahové manipulace na něco zeptat?
Napište nám. Odpovídáme zpravidla do 48 hodin.