Bohemian Rhapsody - dojmy z kina. Proč jsme si trochu opravili názor na Freddieho Mercuryho

25.06.2019

Otázka je, proč povahu tohoto samozvaného "poradce" neprohlédl Mercury. Otevírá se tu zajímavý pohled na zranitelného člověka milujícího kočky, z počátku majícího pěkný heterosexuální vztah s jemnou Mary, ...


Včera jsme s manželkou shlédli v příjemném rodinném kině v Modřanech film  Bohemian Rapsody. Nejsem si úplně jist, do jaké míry byla postava Freddieho autorskou licencí. Ale pokud film zachycoval jeho život v hlavních bodech věrně, viděli jsme na jedné straně silného sebevědomého muže, který se jen tak nevzdává, a na druhé straně oběť několika podivných lidi, kteří ho bez skrupulí zneužívali.

Prim v tomto smyslu hrála postava Paula Prentera, Freddieho osobního asistenta. V detailech se skutečný příběh vztahu mezi Freddiem a Prenterem odehrál trochu odlišně od filmu, ale nic to nemění na tom, že Prenter byl manipulátor, jehož ostatní členové kapely nemohli vystát. 

Otázka je, proč povahu tohoto samozvaného "poradce" neprohlédl Mercury. Otevírá se tu zajímavý pohled na zranitelného člověka milujícího kočky, z počátku majícího pěkný heterosexuální vztah s jemnou Mary, a později se utápějícího se v pocitech zmaru prokládaných divokými drogovými večírky (viz scéna prvního setkání s pozdějším partnerem Jimem Huttonem).

Máme tu příklad toho, jakým způsobem odlišně od většiny žen podléhají vztahové manipulaci muži. Důsledky na mužovu psychiku nejsou obvykle tak velké. Manipulace ovlivňuje zpravidla pouze jednu oblast jejich života. Odolnější psychika jim umožňuje v jiných oblastech realizovat se bez výrazného vlivu jejich vztahového predátora. Nicméně odhalit tento vliv a eliminovat jej vede i u mužů ke zlepšení kvality života jako takového. 

To se nakonec stalo ve filmu i v reálném Freddieho životě. Prenter dostal nemilosrdného padáka a poslední zpěvákovo období bylo navzdory zhoršujícím se projevům fyzické nemoci osvobozeno od vlivu tohoto "slizouna".


Jaké zbraně vztahový manipulátor používá? Lze se jim bránit? Nejdříve je třeba je poznat - odhalit. To se vám může podařit, když získáte videoprezentaci+ e-Book, v nichž se seznámíte se 3 mocnými zbraněmi vztahových manipulátorů a tím, jak se proti nim bránit.