Fenomén "silných matek"

 Videolekce 1.11 dává nahlédnout do vztahu manipulativní matky a její dcery, která začíná vnímat, že bude muset začít něco dělat
(Škola umění kontramanipulace) 


Znáte ho z vlastní zkušenosti nebo, pokud ne, je možné ho sledovat v několika dobrých filmech. Fenomén silných matek. Jedním z nich je český film z r. 2016 Teorie tygra, kde můžeme vidět "v akci" hned tři generace starostlivých matek. 

Mají společnou jednu věc - nenápadně ovládaly nebo stále ovládají životy svých partnerů. A dělají to způsobem, který i mnozí nadšení diváci filmu označují za péči motivovanou láskou.

Videolekce 1.11 Školy umění kontramanipulace je o tom, že v kontrastu k mužské dominanci je vévodící maskou ženského upíra BEZBRANNOST - předstíraná bezbrannost. 

Máme s ním soucit, snažíme se vyhovovat jeho přáním, cítíme se provinile, že se nám to nedaří. A děláme, co nechceme. Pokud si tohoto znaku všimneme podobně jako Jarmila v tomto příběhu, ocitáme se na cestě, která může vést k osvobození. To je námět 11. lekce a příběh silné matky a jen pomalu sílící dcery. 

 Zveme vás do plné verze naší Školy. Pomáhá už desítkám empatiků, kteří její pomocí zvládají ataky manipulativních lidí v práci i soukromí. Napsala nám např. paní Zuzana. Děkujeme. Paní Zuzana využila možnost zápisu na splátky. Je to jedna ze dvou možností zvýhodněného zápisu pro ty, kdo jsou zapsáni do LITE verze naší online akademie.

(Uvnitř LITE verze Školy umění kontramanipulace najdete Základní kurz sebeobrany proti vztahové manipulaci a ukázky z vybraných lekcí Školy. )


Chcete se nás ohledně vztahové manipulace na něco zeptat?
Napište nám. Odpovíme do 24 hodin.